LCube stawia na nowoczesne rozwiązania w Mszczonowie

Reading Time: 2 minutes

LCube Mszczonów to jeden z najnowszych projektów dewelopera magazynowego LCube, który już uzyskał pozwolenie na budowę i obecnie wchodzi w etap rozmów komercjalizacyjnych z potencjalnymi najemcami. Dzięki zaawansowanej specyfikacji energetycznej przyszły obiekt magazynowy umożliwi zastosowanie technologii, które wymagają dużej mocy, takich jak pompy ciepła czy chłodnie.

Nowoczesna powierzchnia magazynowa w Mszczonowie, osiągająca 31,5 tys. mkw., będzie mogła pomieścić towary do wysokości 40 metrów. LCube prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy w sprawie komercjalizacji tego obiektu, który zajmuje 8-hektarową działkę.

„Okolice Mszczonowa to jedna z najpopularniejszych lokalizacji magazynowych w Polsce. Dzięki pracom włożonym w przygotowanie tego projektu możemy obecnie rozmawiać z potencjalnymi najemcami o bardzo szerokim spektrum funkcjonalności, jakie mogą zostać zrealizowane w ramach tego projektu. Stawiamy oczywiście nie tylko na ekologię i zmniejszenie opłat eksploatacyjnych naszych najemców, ale także nowoczesne rozwiązania wspierające logistykę lub lekką produkcję. W ostatnim czasie prowadziliśmy rozmowy na temat magazynu automatycznego, czy chłodni, co wskazuje na duże zainteresowanie tą lokalizacją wśród najemców. Bardzo popularne w ostatnim czasie są też rozwiązania dotyczące wykorzystania pomp ciepła, gdzie przeprowadziliśmy szereg symulacji i jesteśmy gotowi do realizacji wdrożeń dla naszych najemców”

– mówi Adrian Biesaga, członek zarządu LCube.

Projekt uwzględnia wzmocnioną konstrukcję dachu, która pozwala na montaż instalacji fotowoltaicznych, a dzięki dużej mocy przyłącza możliwe jest zainstalowanie nie tylko pomp ciepła i automatyki magazynowej, ale także lekkiej produkcji czy części chłodniczej i mroźnej. Obiekt ma możliwość zwiększenia mocy przyłącza o ponad 100% w razie potrzeb najemców oraz zaprojektowane przyłącze gazowe. Będzie on również certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

„Pozyskanie działki w Mszczonowie i szybkie sfinansowanie tej inwestycji, to jeden z naszych ubiegłorocznych sukcesów. Teraz liczymy, że będzie to także sukces naszych najemców, którzy wspólnie z nami będą realizowali ten projekt. Jak pokazują dane rynkowe, popyt nadal utrzymuje się na zadowalającym poziomie, choć cała branża musi się obecnie mierzyć się z wieloma wyzwaniami, co powoduje wydłużanie się procesów związanych z najmem nowej powierzchni. W LCube wierzymy w tę lokalizację i jesteśmy pewni, że wkrótce zakończymy jego komercjalizację”

– dodaje Michał Stachura, z zarządu LCube.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *