7R powołało „Zielony zespół” i rozpoczyna pracę nad zeroemisyjnym magazynem

Reading Time: < 1 minute

7R, renomowany deweloper specjalizujący się w budowie magazynów wysokiej klasy, ogłosił powołanie „Green Team” – zespołu ekspertów, którzy będą pracować nad innowacyjnymi, ekologicznymi rozwiązaniami. Głównym celem tego wyjątkowego projektu jest stworzenie zeroemisyjnego magazynu, który stanowi przełom w branży logistycznej.

Zielony Zespół, prowadzony przez doświadczonego menedżera Piotra Miodka, Head of Construction & Engineering oraz Head of Sustainability w 7R, składa się z zarządców, inżynierów, menedżerów projektów, ekspertów od developmentu i architektów.

W skład zespołu weszli m.in. hodowca pszczół, budowniczy maszyny parowo-gazowej, ekspert z 40-letnim doświadczeniem w budownictwie, chemiczka z wykształcenia i weganka. Dzięki tak różnorodnemu składowi, zespół będzie mógł analizować i wyznaczać nowe kierunki rozwoju w obszarach takich jak BREEAM, Europejski Zielony Ład, taksonomia, wykorzystanie wodoru i specyfikacja zeroemisyjnego magazynu.

Tomasz Lubowiecki, prezes i założyciel 7R, podkreśla, że inwestycje w projekty ESG są kluczowe dla przyszłości firmy.

Naszym celem jest stworzenie funkcjonalnego budynku zeroemisyjnego.

mówi Lubowiecki

7R nie tylko planuje wybudować magazyny energooszczędne, ale również zaoferować realne oszczędności najemcom i przyszłym właścicielom. W perspektywie najbliższych lat firma planuje kilka projektów o śladzie węglowym niższym o 50% w stosunku do standardowych budynków budowanych w roku 2021.

Dodatkowo firma wdrożyła strategię, która do 2026 roku ma pozwolić na wprowadzenie na rynek konkurencyjnych cenowo magazynów zeroemisyjnych. W dalszym ciągu 7R ma na celu ograniczenie wpływu na zmiany klimatyczne i troskę o środowisko, co podkreśla publikacja kolejnego raportu ESG jeszcze w tym roku.

Zaangażowanie 7R w ekologię i innowacje technologiczne stanowi ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, który wpłynie na przyszłość całej branży logistycznej. Nowy, zeroemisyjny magazyn ma być nie tylko dowodem na to, że technologia i ekologia mogą iść w parze, ale także inspiracją dla innych firm w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *