CAT LC Polska nowym najemcą w Śląskim Centrum Logistycznym Sosnowiec III

Reading Time: 2 minutes

CAT LC Polska Sp. z o.o., renomowany operator logistyczny należący do globalnego koncernu Groupe CAT, został nowym najemcą w Śląskim Centrum Logistycznym Sosnowiec III, które jest projektem realizowanym przez BIK SA. Inwestycja ta oferuje 9 000 m² powierzchni magazynowo-biurowej spełniającej wysokie standardy ekologiczne BREEAM, z instalacjami fotowoltaicznymi oraz stacjami do ładowania pojazdów elektrycznych. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na początek 2025 roku.

Obiekt typu cross-dock BTS jest projektowany i realizowany zgodnie z specyfikacjami CAT LC Polska, które aktywnie uczestniczy w dostosowywaniu go do własnych potrzeb operacyjnych.

„Bardzo cieszymy się z podpisania umowy i możliwości zaoferowania nowemu najemcy nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej. Planowana rozbudowa parku magazynowego w Sosnowcu wpisuje się w naszą misję tworzenia obiektów logistycznych zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju i zapewni dalszy rozwój naszej firmy.” – mówi Artur Kuliński, Prezes Zarządu BIK S.A.

Tomasz Zarzycki, Dyrektor Regionu CAT LC Europa Centralna i Wschodnia, podkreślił znaczenie strategiczne lokalizacji w Sosnowcu dla rozwoju operacji firmy: „Jednym z powodów, dla których wybraliśmy lokalizację naszej nowej platformy w Sosnowcu jest jej doskonałe położenie, które pozwoli nam na dalsze usprawniania procesu logistycznego. Poprzez rozwój infrastruktury i konsolidacje dwóch obecnych magazynów na terenie Zagłębia, Groupe CAT będzie miał możliwość rozwoju nie tylko sieci dystrybucyjnej, lecz także logistyki inboundowej, dzięki czemu zwiększy swoją konkurencyjność na rynku. Ta decyzja to symboliczne potwierdzenie stabilności i długoterminowego rozwoju firmy, jak również element strategii rozwoju infrastruktury. Obiekt ten będzie fundamentem naszej sieci transportowej Polsce, który umożliwi ekspansję firmy na rynki Czech, Słowacji, Austrii i Węgier oraz stanie się swoistym południowym hubem Groupe CAT w Europie Środkowej i Wschodniej.”

BIK Park Sosnowiec III, zlokalizowany przy strategicznych arteriach komunikacyjnych jak autostrada A4 i droga S1, znajduje się blisko Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego i powstającej fabryki Izera. Projekt jest realizowany przez Biuro Inwestycji Kapitałowych, polskiego dewelopera należącego do funduszu Nrep NSF IV, pod nadzorem platformy logistycznej Logicenters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *